مجازی سازی دسکتاپ – VDI

مجازی سازی دسکتاپ یا Virtual Desktop Infrastructure (VDI) روشی برای نگهداری و میزبانی دسکتاپ کاربران (Windows, Linux, Mac) در مرکز داده است. در این روش اطلاعات کاربران همچون سیستم عامل دسکتاپ آنها، در یک ماشین مجازی نگهداری می شود.

چرا VDI

مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات همواره با مشکلاتی همچون امنیت داده ها، مدیریت نصب و بروزرسانی سیستم عامل، نرم افزارها و Patchهای امنیتی، بازیابی اطلاعات از دست رفته و … در سیستم های کاربران مواجه بوده اند. تغییر رویکرد به دسکتاپ های مجازی و در نهایت جایگزینی PCها با Zero Clientها راه حل تمامی این مشکلات است.

تمامی سرمایه گذاری های اولیه در زمان و منابع برای پیاده سازی Desktop Virtualization بازگشت سرمایه ای بلندمدت و قابل توجه در زمان، پول و بهره وری کارمندان در پی خواهد داشت که در صورت استفاده از Zero Clientها در پیاده سازی VDI مزایای امنیت اطلاعات نیز به آن افزوده خواهد شد.

بررسی نیازها و اهداف سازمان در جهت حرکت به سمت اجرا و پیاده سازی VDI از دو جهت مورد اهمیت است:

  • ارزیابی موفقیت یا شکست اجرای پروژه در برآورده کردن نیازها و اهداف
  • تاثیر در در روند طراحی پروژه و منابع مورد نیاز برای اجرا

با توجه به ویژگیهای متفاوت اجرای VDI در تکمیل، گسترش و جایگزینی محاسبات سمت کاربر (EUC) تشخیص رویکرد(های) مهم سازمان برای حرکت به سمت Desktop Virtualization در تمامی فازهای طرح (از طراحی تا استقرار) از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای مجازی سازی دسکتاپ -Virtual Desktop Infrastructure - VDI

معماری VDI

VDI در پایا سیستم مرو

شرکت پایا سیستم مرو با در اختیار داشتن کارشناسان زبده در امر مجازی سازی و مسلط به محصولات شرکت VMware و Microsoft قادر به اجرای مجازی سازی دسکتاپ و نرم افزار در اندازه های گوناگون می باشد.